Popularne rośliny ogrodowe

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, ale też gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z familią a także znajomymi. Jednakże ażeby rośliny bardzo dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, powinno się wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy niezbędnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny proste w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w odpowiedniej porze roku, aby rosły i cudownie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do nieomalże dwóch metrów wysokości. Ponadto, może być szeroka nawet na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i często jest wykorzystywana do stworzenia żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Cudownie kwitnącą rośliną jest też Budleja trójkolorowa, która osiąga wręcz dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają dosłownie do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, wręcz do września. Nie ma dużych założeń glebowych, ale powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. O ile mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze swojego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Więcej: Hortensja polar Bear.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz