Pellet drzewny

Jeżeli w naszym domu jest system grzewczy, w którym używa się opał granulowany, taki jak pellet, to powinniśmy pamiętać o tym, ażeby wybierać wyłącznie produkty bardzo wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Powinno się pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy także kleju.
Wydajne materiały opałowe – co powinno się mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który charakteryzuje się także wysoką wydajnością, Dlatego tak chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Należy natomiast pamiętać o tym, że powinien on pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła. Stąd też warto korzystać np ze sklepów ecommerce, które w swojej ofercie posiadają wyłącznie opały bardzo wysokiej jakości pochodzące od sprawdzonego a także doświadczonego producenta. Przy tym, pellet powinien charakteryzować się także określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a zatem wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą w głównej mierze poziomu wilgotności, niemniej jednak także zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeżeli już te parametry utrzymywane są na odpowiednim niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa dosłownie znaczne powierzchnie. Warto pamiętać też o tym, że w sytuacji pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z problemami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Zobacz więcej: pellet wrocław.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz