Okna oraz systemy zaciemnień wnętrz

Stolarka okienna a także osłony stosowane na okna mają bardzo duże znaczenie dla bilansu energetycznego domu. Szczelne okna a także drzwi zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń, przez co zmniejszają rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym. Stanowią oczywiście wizytówkę domu i pełnią także inne funkcje.

Warto zatem wybierać przetestowane produkty, przykładowo takie proponowane przez firmę atol, która działa w biznesie od dawna.
Okna i ich osłony – co należy mieć świadomość tego?
Wysokiej jakości okna to nie wszystko. Warto także zadbać o odpowiednie osłony, które w współzależności od rodzaju spełniają różnorakie funkcji. Zewnętrzne rolety stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która zatrzymuje przypływ gorącego powietrza latem oraz zapobiega utracie ciepła zimą. Stanowią zatem bufor termiczny, zapewniający domownikom komfort termiczny. W dodatku, rolety stanowią także zabezpieczenie antywłamaniowe, które utrudnia dostanie się do środka. Pomiędzy wielu rozwiązań dedykowanych stolarce okiennej dużą popularnością cieszą się systemy do zaciemniania okien, takie jak rolety czy markizy. Markizy mogą być stosowane na balkonach oraz tarasach i skutecznie zabezpieczają nie tylko i wyłącznie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale także wiatrem czy deszczem. Ich poszycie zrobione jest z impregnowanego materiału, który odróżnia się odpornością na wilgoć. Dzięki temu markizy są trwałe i będą nam dobrze służyć przez wiele lat. Rolety mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to rozwiązanie bardzo często wybierane dla domów oraz mieszkań.
Więcej informacji: rolety katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz