Krzewy ozdobne i kwiaty do ogrodu

W każdym ogrodzie muszą odnaleźć się rośliny ozdobne. Cudownie zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z przyjaciółmi oraz rodziną, niemniej jednak też miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy a także zbieramy siły na kolejny dzień. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez ładne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko i wyłącznie wspaniale wyglądają, ale też uzupełniają konkretne style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli świetnie sprawdza się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących ciekawe kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Charakteryzują się cudownymi kwiatami. Ponadto, są to rośliny łatwe w uprawie, więc dosłownie osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją także na balkonach w donicach. Powinno się pamiętać, że hortensje lubią glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Ciekawą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy odpowiedniej pielęgnacji osiąga dosłownie kilkanaście metrów wysokości. Co najbardziej istotne, świetnie znosi brak słońca.

Więcej informacji na stronie: Kostrzewa Sina.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz