Kołdry – jak wybrać

Wszyscy doskonale uprzytamniamy sobie że wraz z chłodniejszymi z dniami przychodzą także zimniejsze noce, a zatem warto zaopatrzyć się w ciepłe kołdry, które zapewnią nam komfortowy wypoczynek nocą. Warto być świadomym o tym, że aktualnie mamy bardzo zróżnicowany wybór różnych kołder, zatem na 100 procent uda nam się wybrać taki model, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.
Kołdry – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Na początku trzeba podkreślić, że kołdra zimowa to rozwiązanie, które zapewni nam komfortowy sen w odpowiednich warunkach, a więc w odpowiedniej temperaturze.

Niestety jesień oraz zima to mniej słońca oraz krótsze dni co przekłada się także na gorszą dyspozycję organizmu oraz obniżoną odporność. Co za tym idzie, zwłaszcza musimy zadbać o jakość snu, a zatem wyposażyć się przede wszystkim w ciepłą kołdrę zapewniającą komfort w nocy. Obecnie mamy dostęp do różnorakich produktów, a zatem są to nadal popularne kołdry puchowe wypełnione puchem gęsim, czy także kołdry wypełniony pierzem, które są nieco cięższe od puchowych, ale również zapewniają wysoki komfort. Na prawdę bardzo często wybierane są też kołdry wełniane, który wypełnione są runem zwierzęcym pochodzącym od różnorakich gatunków, a więc np od wielbłądów czy również owiec. Takie kołdry to wysoki komfort, ponieważ są sprężyste, hipoalergiczne, w dodatku oddychające. Coraz częściej w sklepach możemy także zakupić kołdry wypełnione włóknem poliestrowym. Takie kołdry przede wszystkim są mało ważące, niemniej jednak także bardzo dobrze izolują ciepło.

Źródło: https://www.pap.pl/mediaroom/1430185-polacy-szykuja-sie-do-zimy-i-masowo-wykupuja-koldry-zimowe.html

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz