Firany do mieszkania

Jedną z ciekawych ozdób każdego domu są firany. Jednak wbrew pozorom nie można po prostu zakupić dowolnych firany. Powinno się wybrać odpowiednie firany nie tylko i wyłącznie do odpowiedniego pomieszczenia, ale również według konkretnych zasad.

Czymś zupełnie innym będą firanki do sypialni czy również firanki kuchenne. Dlatego również bardzo dobrze mieć świadomość tego czym się kierować wybierając dokładnie określone firanki.

1. Funkcjonalność
Przede wszystkim trzeba pomyśleć czy firany mają być jedynie dekoracją czy również raczej spełniać dodatkową funkcję. Ma przykład firany na metry mogą posiadać nie tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną, niemniej jednak również ograniczać dostawanie się światła do pomieszczenia.

2. Dobieranie do pomieszczenia
Bardzo ważne są parametry pomieszczenia, w którym mają one wisieć. Ważne jest nasłonecznienie, wielkość okien czy także ogólny wystrój. W sytuacji małego pokoju dobrze jest zastosować firany krótkie, które nie będą powodować znacznego przytłoczenia pokoju. Warto również decydować się na jasne rozwiązania. Jeżeli już chodzi o odpowiednie firany to dzięki nim można w łatwy sposób ukryć pewne mankamenty pomieszczenia.

3. Wzory i kolory
Producenci firan pozwalają zainteresowanym osobom na znalezienie modeli, które całkowicie spełnią jego oczekiwania. Ażeby osiągnąć stonowany efekt można spokojnie zastosować firany w kolorach podobnych do ścian. Więcej można spróbować połączyć firany z zasłonami. Jak widać kwestii, które są istotne przy wyborze odpowiednich firan jest całkiem sporo. Dlatego także warto ze starannością zastanowić się jakie rozwiązanie będzie dla nas zdecydowanie najlepsze.
Źródło: firany do salonu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Firany do mieszkania

Dodaj komentarz