Ogrzewanie podłogowe pod prysznic

Aktualnie coraz popularniejszym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie podłogowe, które daje wiele korzyści. Przede wszystkim jest to nowoczesny a także wydajne systemy grzewczy, w którym ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Należy pamiętać jednak o tym, że do montażu będą nam potrzebne odpowiednie podzespoły a także komponenty.

Mata grzewcza pod prysznicem to mata, która jest w odpowiedni sposób zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem wilgoci w pomieszczeniach mokrych.
Maty grzewcze do pomieszczeń mokrych – na co zwrócić uwagę?
Na początku trzeba zaznaczyć, że elektryczne ogrzewanie podłogowe może być stosowane też w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, a zatem takich jak łazienki czy toalety. Mata grzejna pod prysznic powinna spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Warto zatem wybrać produkt, który przeznaczony jest do montażu właśnie w pomieszczeniach mokrych narażonych na działanie wody. Warto być świadomym natomiast o tym, że maty nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą w łazience, ponieważ zabezpieczone są przed jej wpływem poprzez wylewkę samopoziomującą jak także warstwę kleju efektywnego, który służy do instalacji ogrzewania. Mata elektryczna pod prysznic powinna charakteryzować się także odpowiednią mocą dostosowaną do naszych preferencji a także potrzeb. W przypadku mat stosowanych pod płytki trzeba wybrać maty o większej mocy niż w sytuacji na przykład paneli podłogowych paneli winylowych czy również podłóg drewnianych. Bardzo często takie maty zasilane są odrębnym obwodem elektrycznym.

Sprawdź: Mata grzewcza pod wanna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz