Ochrona to podstawa

O tym w jaki sposób istotne jest przestrzegania zasad BHP nie trzeba nikogo przekonywać. Aktualnie świadomość zarówno pracodawców jak i pracowników rośnie, wobec czego temat ten przestaje być problemem.

Powinno się jednak pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest kluczową ważną rzeczą. Należy pamiętać, że szczególnie odzież ochronna powinna być adekwatnej jakości. Dlatego też polecam zastanowić się, czy opłaca się zakupować najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy lepiej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

Ogólnie rzecz ujmując, ochrona rąk jest bardzo na prawdę istotna. Nawet jedna osoba nie pragnie doznać jakiegokolwiek uszczerbku, jednakże to obecnie przy rękach kłopoty są największe. I tak, głównie trzeba wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach używając wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie może chodzić w łatwych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż zostały nałożone. Dla spawacza trzeba kupować tylko rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, realnie chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Bacząc na rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, jak na prawdę ważna jest ochrona rąk. Dlatego także warto dodać i przypominać (albo samodzielnie dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: ochrona rąk.

FacebookTwitterGoogle+Share

Jedna myśl na temat “Ochrona to podstawa

Dodaj komentarz