Jak działają pompy ciepła?

Jeżeli zastanawiamy się, jakie rozwiązania zastosować w swoim domu, by zmniejszyć koszty przykładowo za ogrzewanie, to wtedy warto skorzystać z usług firm, które od wielu lat proponują swoim klientom rozwiązania nowoczesne i ekologiczne oparte na odnawialnych źródłach energii. Do najczęściej wybieranych produktów w tej kategorii trzeba zaliczyć pompy ciepła.
Co warto wiedzieć przed instalacją pompy ciepła?
Należy zacząć od tego, że pompy ciepła to urządzenia, które uzyskują energię z otoczenia, a więc pochodzącą z zewnątrz budynku.

Są to np pompy powietrzne, czyli pompy, które pobierają energię z powietrza, ale także pompy pobierające energię z gruntu czy wody. Bardzo często mamy też do czynienia z pompami, które korzystają z różnych źródeł energii odnawialnej. Wiele osób jest mylnie przekona, że pompy ciepła wykorzystywane są wyłącznie w okresie jesieni i zimy do ogrzewania budynku, a więc do podgrzewania wody użytkowej stosowanej w systemach grzewczych. Jednakże należy pamiętać, że pompy ciepła są skuteczne również w okresie letnim. W upalne dni z powodzeniem zastępują klimatyzację, wdmuchując do budynku chłodniejsze powietrze, dzięki czemu możemy zrezygnować z innych systemów klimatyzacyjnych. Jak się więc okazuje, pompa ciepła to rozwiązanie nowoczesne, które przez całe 356 dni w roku może przynosić wymierne korzyści, nie tylko finansowe, ale też powiązane z ekologicznym trybem życia. Należy też podkreślić, że pompa ciepła to urządzenie, które potrzebuję mało energii elektrycznej do podtrzymania działania systemu.

Zobacz również: pompy ciepła wałbrzych.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz