Jak działają folie grzewcze

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Dobrym rozstrzygnięciem w tej kwestii jest wykorzystanie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, przykładowo jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze odznaczają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie całość jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, dosłownie jeżeli nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to wciąż możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to zatem głównie oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest z uwagą w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo łatwe. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci małych drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii jedynie w kierunku podłogi, co powoduje że ogrzewanie tego rodzaju jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to nawet kilkadziesiąt lat. Raz ułożone np. pod panelami podłogowymi lub glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i zawsze ciepłe stopy. Można je wykorzystywać także w wielu innych konfiguracjach, np. jako ogrzewanie ścienne.

Sprawdź również informacje na stronie: folie grzewcze.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz