Izolacje oraz osuszanie budynków

W wyniku pojawienia się wilgoci w fundamentach oraz murach dochodzi do naruszenia warstwy izolacyjnej. Tradycyjne metody odtwarzania hydroizolacji wiążą się z odkopywaniem fundamentów oraz odsłanianiem murów budynku. Są to metody czasochłonne oraz generujące znaczne koszty.

Na szczęście firmy oferujące osuszanie budynków poznań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie ingerują w konstrukcję budynku.
Osuszanie budynków – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba podkreślić, że izolacje budynków poznań muszą być w sytuacji uszkodzenia w odpowiedni sposób wypełnione, tak aby zabezpieczyć fundamenty oraz mury przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Do osuszania budynków używa się różnorakie metody. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszę się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to forma, która polega na wywierceniu małych otworów, przez które dostarczane do murów są substancje uszczelniające, np żywice epoksydowe. Jest to metoda, która umożliwia naprawić a także utworzyć od początku hydroizolacje, bez konieczności naruszania konstrukcji czy fundamentów budynku. Nie jest zatem zaskoczeniem, że ta technika jest bardzo często wykorzystywana zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Na podobnej zasadzie wytwarza się iniekcje krystaliczne fundamentów poznań. Jest to metoda polegająca na wstrzykiwaniu preparatów uszczelniających do fundamentów, które powodują zamykanie kapilar, czyli blokują możliwość dostania się wody do fundamentów. Jest to skuteczna forma, która nie wymaga naruszania fundamentów.

Więcej informacji: hydro ekspertyzy poznań.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz