Charakterystyka energetyczna budynku

O ile chcemy korzystać się w głównej mierze z dofinansowania z programu czyste powietrze przeznaczonego na termomodernizację budynku, to zdecydowanie powinniśmy też powierzyć wykonanie profesjonalnego audytu energetycznego. Warto wspomnieć o tym, że po zrobieniu takiego audytu otrzymujemy świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.
Charakterystyka energetyczna obiektu – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy podkreślić, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie usługą polegającą na wykonaniu audytu energetycznego budynku czy również mieszkania.

Warto podkreślić, że charakterystyka energetyczna budynku to ocena obowiązującego stanu technicznego związanego ze zużyciem energii, niemniej jednak też zaproponowanie przemian w zakresie termomodernizacji, które ograniczają straty ciepła a tym samym również z redukują koszty związane z ulepszeniem bilansów energetycznych. Warto być świadomym o tym, że audyt wykonywany w czasie wizji lokalnej obejmuje wszystkie instalacje urządzenia czy też elementy budynku a zatem w głównej mierze stan przegród zewnętrznych takich jak ściany czy również dachy. Najważniejszym elementem wpływającym na parametry energetyczne budynku są również szczelne okna drzwi zewnętrzne czy też bramy garażowe. A przy tym świadectwo energetyczne budynku uwzględnia też pozostałe elementy wpływające na bilans energetyczny. Audytor określa w głównej mierze stan a także wydajność działania instalacji na przykład takich jak grzewcze i klimatyzacyjne oraz wentylacyjne czy również instalacje przeznaczone do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Sprawdź: charakterystyka energetyczna budynku.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz